Product Index
Page: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443

020-111-331   020-111-331 Use 027-111-130
020-111-631   020-111-631 Use 027-111-640
020-111-660   020-111-660 Use 027-111-690
020-112-630   020-112-630 Use 020-112-631
020-114-640   020-114-640 TANK ASSY,DCS431
020-117-160   020-117-160 BEND SPRING, DCS431
020-117-273   020-117-273 SPRING, DCS431
020-117-281   020-117-281 THROTTLE LINKAGE ASSY. DCS431
020-117-290   020-117-290 LEVER & LINKAGE,DCS431
020-118-121   020-118-121 FILTER COVER,DCS431
020-130-011   020-130-011 Use 020-130-020
020-132-040   020-132-040 Use 021-132-230
020-132-111   020-132-111 Use 027-132-050
020-132-140   020-132-140 Use 027-132-020
020-143-030   020-143-030 Use 020-143-031
020-143-031   020-143-031 IGNITION COIL COMPLETE, DCS431
020-150-020   020-150-020 Use 001-150-140
020-163-031   020-163-031 REWIND SPRING CPL, DCS9000
020-173-011   020-173-011 PREFILTER, DCS431
020-173-023   020-173-023 Use 020-173-024
020-173-061   020-173-061 Use 020-112-160
020-173-202   020-173-202 AIR FILTER ASSY, DCS540
020-173-300   020-173-300 AIR FILTER CPL.,DCS431
020-173-610   020-173-610 Use 020-173-611
020-173-611   020-173-611 Use 020-173-612
020-173-612   020-173-612 PREFILTER COVER, DCS431
020-174-170   020-174-170 Use 020-174-171
020-174-171   020-174-171 HEAT SHIELD, DCS520
020-180-000   020-180-000 Use 957-180-030
020-213-501   020-213-501 Use 020-213-453
020-223-210   020-223-210 Use 957-223-109
020-224-070   020-224-070 RIM SPROCKET .325",DCS431
020-224-120   020-224-120 STOP DISK, DCS430,
020-245-020   020-245-020 PRESSURE LINE, DCS430
020-245-040   020-245-040 Use 020-245-041
020-245-041   020-245-041 SUCTION LINE CPL., DCS430
020-310-251   020-310-251 Use 957-310-027
020-70602-09   020-70602-09 WASHER, A-89523
0200-20   0200-20 DRILL 3/8 1200 MAGNUM
0201-20   0201-20 DRILL 3/8 2500 MAGNUM
020109-007   020109-007 SCREW (M3)
0202-20   0202-20 DRILL 3/8 1200 MAGNUM
020200-001   020200-001 SCREW,SELF TAPPING (M4 X 20)
020300-011   020300-011 Use 20300011
020502-003   020502-003 SCREW,SELF TAPPING (M5 X 5L)
020504-023   020504-023 SET SCREW (M6 X 22L)
020601-007   020601-007 SCREW (M5 X 12)
020624-000   020624-000 SCREW (M6 X 12)
020804-012   020804-012 SCREW (M4 X 22)
020808-007   020808-007 SCREW (M6 X 21)
021-00600-00   021-00600-00 SPRING WASHER, A-89523
021-111-036   021-111-036 Use 021-111-037
021-111-094   021-111-094 Use 028-111-030
021-111-101   021-111-101 Use 028-111-040
021-114-051   021-114-051 FIXING BUSH, DCS431
021-131-090   021-131-090 Use 021-131-110
021-132-000   021-132-000 Use 021-132-110
021-132-030   021-132-030 PISTON RING, DS340
021-132-110   021-132-110 PISTON ASS'Y, DCS34
021-141-010   021-141-010 Use 201-141-012
021-141-011   021-141-011 Use 201-141-012
021-151-540   021-151-540 GASKET SET, DCS340
021-160-000   021-160-000 Use 021-160-001
021-160-001   021-160-001 STARTER ASS'Y, DCS340
021-174-320   021-174-320 Use 021-174-321
021-180-011   021-180-011 Use 021-180-210
021-180-210   021-180-210 CLUTCH CPL.,DCS430
021-213-300   021-213-300 Use 957-213-300
021-224-010   021-224-010 Use 021-224-011
021-224-011   021-224-011 Use 181-224-090
021-245-003   021-245-003 Use 021-245-005
021-245-004   021-245-004 Use 021-245-005
021-245-005   021-245-005 Use 021-245-006
021-245-006   021-245-006 Use 021-245-007
021-245-007   021-245-007 OIL PUMP CPL., UC4000
021-245-040   021-245-040 WORM, DCS340
021-245-060   021-245-060 Use 231975-4
021-245-100   021-245-100 Use 416274-7
021-30699-90   021-30699-90 Use 423376-2
021-31699-90   021-31699-90 Use 021-30699-90
021-32000-10   021-32000-10 Use 021-32000-50
021-32000-50   021-32000-50 GASKET, G4300L
021-32299-80   021-32299-80 GASKET, BBX7600
021-32299-90   021-32299-90 Use 424343-0
021109-027   021109-027 WASHER
021120-003   021120-003 Use 21120003
021120-017   021120-017 WASHER (8 X 12 X 2T)
021125-009   021125-009 WASHER (5 X 18 X 1.5T)
021125-011   021125-011 WASHER (5 X 14 1.5T)
021300-002   021300-002 LOCK WASHER
021306-002   021306-002 WASHER
02151A   02151A
022-41080-04   022-41080-04 PLATE, A-89523
022-41120-04   022-41120-04 FELT, A-89523
022-41300-04   022-41300-04 GEAR CPL., A-89523
022-41310-04   022-41310-04 GUIDE, A-89523
022-41410-03   022-41410-03 HANDLE, A-89523
022-41440-03   022-41440-03 GUIDE PLATE, A-89523
022-41450-03   022-41450-03 PLATE, A-89523
022-41460-04   022-41460-04 JOINT R, A-89523
022-41470-04   022-41470-04 CAP, A-89523
022-41480-02   022-41480-02 CASE A, A-89523
022-41530-03   022-41530-03 CASE LOWER, A-89523
022-41540-04   022-41540-04 PACKIN, A-89523
022063-8   022063-8 Use 222063-8
022102-001   022102-001 HEX NUT (M10 X 8)
022108-000   022108-000 NUT (5/16"-18)
022119-001   022119-001 SCREW,REAR CLAMP
022126-001   022126-001 HEX NUT (5/16"-18)
022134-001   022134-001 HEX NUT (M6)
023-00499-40   023-00499-40 Use 331835-1
023031A   023031A
02303A   02303A
02303B   02303B
02313A   02313A
02318A   02318A
023204-001   023204-001 E-RING (E8)
0233-20   0233-20 DRILL 3/8 2800 MAGNUM
0234-6   0234-6 DRILL 1/2 850 MAGNUM
0235-21   0235-21 DRILL 1/2 950 MAGNUM
024-01399-50   024-01399-50 Use 213591-4
024-01399-70   024-01399-70 Use 213539-6
024-01599-90   024-01599-90 Use 213540-1
024-09899-90   024-09899-90 O RING, BBX7600
024-111-011   024-111-011 Use 024-111-040
024-114-300   024-114-300 Use 024-114-102
024-114-630   024-114-630 Use 024-114-612
024-120-022   024-120-022 Use 024-120-024
024-130-300   024-130-300 CYLINDER & PISTON ASS'Y.,DCS9000
024-131-031   024-131-031 Use 024-131-032
024-131-032   024-131-032 INSERT(SUCTION HOSE),DCS9000
024-143-020   024-143-020 Use 957-143-010
024-143-050   024-143-050 Use 024-143-051
024-143-100   024-143-100 Use 957-143-010
024-14500-00   024-14500-00 END REINFORCER, EH760
024-162-081   024-162-081 Use 024-162-083
024-162-082   024-162-082 Use 024-162-083
024-162-083   024-162-083 Use 024-162-084
024-162-084   024-162-084 CABLE DRUM, DCS9000
024-173-160   024-173-160 Use 024-173-161
024-174-020   024-174-020 SPECIAL SCREW, DCS9000
024-182-060   024-182-060 Use 001-182-041
024-184-021   024-184-021 TENSION SPRING, DC6401
024-213-240   024-213-240 CHAIN GUIDE, DCS9000
024-213-450   024-213-450 Use 024-213-460
024-55016-00   024-55016-00 Use 524-55016-00
0240-20   0240-20 DRILL 3/8 2800
024201-000   024201-000 Use 24201000
0244-1   0244-1 DRILL 1/2 700 MAGNUM
02490C   02490C
02557A   02557A
026-160-640   026-160-640 STARTER ASS'Y, DCS431
026-224-010   026-224-010 RIM SPROCKET 3/8",DCS520I
027-111-040   027-111-040 Use 027-111-041
027-111-640   027-111-640 Use 027-111-642
027-111-690   027-111-690 Use 027-111-692
027-111-692   027-111-692 Use 027-111-674
027-118-053   027-118-053 Use 027-118-054
027-118-150   027-118-150 Use 027-118-183
027-118-154   027-118-154 Use 027-118-155
027-118-182   027-118-182 Use 027-118-183
027-130-020   027-130-020 Use 027-130-032
027-130-030   027-130-030 Use 027-130-032
027-132-020   027-132-020 PISTON RING, DCS5200I
027-140-000   027-140-000 Use 027-140-001
027-140-001   027-140-001 IGNITION ASS'Y, DCS520
027-141-020   027-141-020 Use 027-141-021
027-150-004   027-150-004 Use 027-150-005
027-150-010   027-150-010 Use 027-150-005
027-151-000   027-151-000 Use 027-151-010
027-151-010   027-151-010 CARBURETOR WT-76, DCS431
027-151-020   027-151-020 Use 027-151-021
027-151-021   027-151-021 CARBURETOR, DCS540
027-162-033   027-162-033 Use 027-162-070
027-162-070   027-162-070 CABLE DRUM, DCS5200I
027-166-071   027-166-071 Use 108-166-021
027-180-001   027-180-001 Use 957-180-030
027-182-030   027-182-030 Use 027-182-031
027-213-050   027-213-050 SPRING W/LEVER,DCS431
027-213-111   027-213-111 COVER PLATE, DCS431
027-213-120   027-213-120 SPRING, DCS431
027-213-150   027-213-150 RUBBER BUSH, DCS431
027-213-161   027-213-161 BUSH, DCS520I
027-213-221   027-213-221 DISENGAGING LEVER,DCS431
027-213-280   027-213-280 PROTECTION COVER, DCS520
027-213-350   027-213-350 BRAKE BAND HOLDER, DCS540
027-213-430   027-213-430 BUSHING SET, DCS431
027-213-451   027-213-451 Use 027-213-452
027-213-452   027-213-452 HAND GUARD, DCS431
027-213-462   027-213-462 HAND GUARD, DCS431
027-213-500   027-213-500 SHOULDER NUT, DCS431
027-213-570   027-213-570 Use 027-213-571
027-213-620   027-213-620 Use 027-213-651
027-213-650   027-213-650 Use 027-213-651
027-213-651   027-213-651 Use 027-213-652
027-213-652   027-213-652 CHAIN BRAKE ASS'Y, DCS540
027-223-020   027-223-020 Use 027-223-101
027-223-101   027-223-101 CLUTCH DRUM, DCS520
027-245-010   027-245-010 PUMP DRIVE, DCS431
027-245-020   027-245-020 Use 027-245-021

Page: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443