Product Index
Page: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443

597-50020-30   597-50020-30 Use 234257-3
597-50020-40   597-50020-40 Use 424516-5
597-50020-50   597-50020-50 Use 326200-7
597-50021-10   597-50021-10 Use 444043-6
597-55000-00   597-55000-00 PULLEY, BBX7600
597-60010-00   597-60010-00 CARBURETOR, BBX7600
597-60010-10   597-60010-10 BODY PUMP ASSY., BBX7600
597-60010-20   597-60010-20 JET #60, BBX7600
597-65000-00   597-65000-00 OIL CASE, BBX7600
597-65001-00   597-65001-00 OIL CASE GASKET, BBX7600
597-70010-10   597-70010-10 IGNITION COIL, BBX7600
597-70010-20   597-70010-20 FLYWHEEL COMP., BBX7600
59704   59704
597222   597222
59737   59737
59751   59751
59770   59770
598-25000-00   598-25000-00 PISTON RING, RBC221
598-25002-00   598-25002-00 PISTON RING, RBC310
59828   59828
5987601   5987601 BUTTON,F/R PUSH,PLASTIC
5991401   5991401 MOTOR RING (FRONT)
5991501   5991501 MOTOR RING (BACK)
59926   59926
5994501   5994501
5994601   5994601
599514-9   599514-9 Use 594416-4
60-61203-83   60-61203-83 Use 606-128-283
6000303   6000303 MAGNET
600112   600112 PHILLIPS SCREW M5 X 10
600112A   600112A Use 600112
60014   60014 HC WASHER .380X47 / 64X3/32
60017002900   60017002900 Use 6750011
600212   600212 LOCK WASHER 5mm
600306   600306 WASHER 5mm
600306A   600306A WASHER 5mm
60038   60038 HC SCREW HEX HD 5/16-18X1-1/4
60043000   60043000 CAM LEVER
60047   60047 IC WASHER .630X1X1/32
600506   600506 HEX NUT M5
600506A   600506A HEX NUT M5
60051   60051
600599002   600599002
600601   600601 LEFT EYESHIELD MOUNTING ROD
600702   600702 EYESHIELD MOUNTING ROD BRACKET
60078000   60078000 SPOCKET (LEFT)
60080000   60080000 SPROCKET (RIGHT)
600806   600806 WASHER 8mm
60082000   60082000 BEARING BLOCK
600823003   600823003 MAGNET 47.4X18X5mm
60083000   60083000 MOTOR PULLEY
60084000   60084000 SPROCKET
60085000   60085000 SPINDLE LOCK NUT
60086000   60086000 COLUMN LOCK BLOCK
60087000   60087000 SPINDLE LOCK BLOCK
60088000   60088000 SUPPORT PLATE
60089000   60089000 BUSHING
600902   600902 HEX BOLT M8 X 14mm
60093000   60093000 CLIP LOCK CAM
60095000   60095000 BUSHING
601-30890-10   601-30890-10 CASE-L-CPL., A-89539
601-30890-40   601-30890-40 CASE-R-CPL., A-89539
601-30890-70   601-30890-70 BOLT M5X12, A-89539
601-30890-80   601-30890-80 NIPPLE, A-89539
601-30890-90   601-30890-90 SCREW M4X35, A-89539
601-30891-00   601-30891-00 SLIDE PIECE, A-89539
601-30891-10   601-30891-10 BOLT M6X30, A-89539
601-30891-20   601-30891-20 SHIM, A-89539
601-30891-30   601-30891-30 BOLT M5X25, A-89539
601-30891-41   601-30891-41 BAR HOLDER, A-89539
601-30891-50   601-30891-50 NUT M6, A-89539
601-30891-60   601-30891-60 WORM GEAR, A-89539
601-30891-70   601-30891-70 OIL PUMP ASS'Y, A-89539
601-30891-80   601-30891-80 SCREW M4X10, A-89539
601-30891-90   601-30891-90 GASKET, A-89539
601-30892-00   601-30892-00 OIL PIPE ASS'Y, A-89539
601-30892-30   601-30892-30 OIL TANK ASS'Y, A-89539
601-30892-50   601-30892-50 COLLAR, A-89539
601-30892-60   601-30892-60 VALVE, A-89539
601-30892-70   601-30892-70 SCREW M5X12, A-89539
601-30892-80   601-30892-80 OIL CAP ASS'Y, A-89539
601-30893-00   601-30893-00 GEAR SHAFT, A-89539
601-30893-10   601-30893-10 PINION, A-89539
601-30893-20   601-30893-20 BEARING #609, A-89539
601-30893-30   601-30893-30 BEARING #609ZZ, A-89539
601-30893-40   601-30893-40 RING SNAP, A-89539
601-30893-50   601-30893-50 RING SNAP, A-89539
601-30893-60   601-30893-60 COLLAR, A-89539
601-30893-70   601-30893-70 SPROCKET, A-89539
601-30893-80   601-30893-80 WASHER, A-89539
601-30893-90   601-30893-90 SCREW M6X14, A-89539
601-35090-00   601-35090-00 CASE B, A-89523
6010027   6010027 BASE PLATE W620 *TBO*
6010042   6010042 BED ASSY C356 *TBO*
601104   601104 LOCK WASHER 6mm
601204   601204 WASHER 6mm
60136   60136 HC WASHER 13/16X5/8X1/32
601402   601402 CARRIAGE BOLT M6 X 16mm
601504   601504 PHILLIPS SCREW M4 X 10mm
601610   601610 WASHER 4mm
601610A   601610A WASHER 4mm
601711   601711 LOCK WASHER 4mm
601808   601808 HEX NUT M4
601808A   601808A HEX NUT M4
601901   601901 CORD BUSHING
602-30120-00   602-30120-00 Use 002-30120-04
602-30120-01   602-30120-01 Use 002-30120-04
602-30120-02   602-30120-02 Use 002-30120-04
602-30120-03   602-30120-03 Use 002-30120-04
602-30130-00   602-30130-00 Use 602-30130-01
6020-21   6020-21 SANDER 1/4 SHEET W/BAG
602003   602003 PHILLIPS SCREW M4 X 8mm
602003A   602003A PHILLIPS SCREW M4 X 8mm
6020096   6020096 INNER COVER PD1921 *TBO*
6021-21   6021-21 SANDER 5 RO PALM W/BAG
602101   602101 SWITCH
602200208   602200208 BRUSH HOLDER
602200209   602200209 BRUSH CAP
602201   602201 CORD CLIP
602301   602301 CORD & PLUG
602401   602401 HEX NUT M8
60249   60249 HC NUT LOCK 3/8-16
602501   602501 RIGHT EYESHIELD MOUNTING ROD
602601   602601 TOOTHED LOCK WASHER 4mm
602704   602704 BIG WASHER 5mm
603001   603001 WAVE WASHER D35
6030254   6030254 ARMATURE RJ100 (17) *TBO*
6030296   6030296 ARMATURE C356 *TBO*
6030430   6030430 ARMATURE DCU65C *TBO*
6030881   6030881 ARMATURE BE321,277520,277521
6031153   6031153 ARMATURE DE1320R,D1320R,1310R
60311560   60311560 Use 6031153
6031202   6031202 ARMATURE PD1410 *TBO*
603201   603201 CAPACITOR 8uF/300V
6032225   6032225 MOTOR BD1020CR *TBO*
6032295   6032295 ARMATURE RE600
6032305   6032305 ARMATURE S600 *TBO*
6032787   6032787 ARMATURE TSS220
603301   603301 HEX NUT M12
60336   60336 Use 620074001
603402   603402 EYESHIELD 110 X 90 X 2.0mm
603501   603501 LEFT WHEEL GUARD
603601   603601 WHEEL (36#) 150 X 20 X 12.7mm
603701   603701 SPARK DEFLECTOR,LEFT
603801   603801 HEX BOLT M6 X 6mm
60384   60384 HC WASHER .758X1 1/4X074
603901   603901 LEFT WORK REST
604004   604004 HEX BOLT M8 X 8mm
604104   604104 PHILLIPS SCREW M4 X 118mm
60415   60415 SPRING WASHER
604202   604202 END CAP
604301   604301 STATOR
604401   604401 ROTOR
604502   604502 SPECIAL NUT
604601   604601 CORD BUSHING FIXED PLATE
60462   60462 HC SCREW HEX SOC 10-32X3/16
604704   604704 PHILLIPS SCREW M5 X 8mm
604801   604801 LAMB
604901   604901 WASHER 12mm
605.86   605.86 NUT
605001   605001 HEX NUT M12 X 1mm
605101   605101 SWITCH PLATE
605202   605202 PHILLIPS SCREW M6 X 20mm
605404   605404 RUBBER FOOT
605501   605501 PHILLIPS SCREW M5 X 16mm
605601   605601 CAPACITOR SUPPORT
605701   605701 SPARK DEFLECTOR,RIGHT
605801   605801 RIGHT WHEEL GUARD
605901   605901 RIGHT WORK REST
606   606
606-123-486   606-123-486 Use 606-120-486
606-123-526   606-123-526 Use 606-122-526
606-124-311   606-124-311 Use 606-124-039
606-410-575   606-410-575 Use 601-804-541
606.22   606.22 BACKING PAD 4.5" RUBBER M14
606001   606001 WHEEL (60#) 150 X 20 X 12.7mm
606066010   606066010 SCREW-PAN HD
606066011   606066011 SCREW PAN *TBO*
606066012   606066012 Use 606066010
606101   606101 MOTOR BASE
606124007   606124007 SCREW
606127004   606127004 Use 606127003
606201   606201 COOLANT TRAY
606209001   606209001 Use 610784047
606302   606302 WHEEL COVER
606401   606401 LEFT WHEEL GUARD
606473001   606473001 ARMATURE-120 B *TBO*
606498001   606498001 ARMATURE-120 K3 1989 out *T
6065-6   6065-6 7/9" 5000 15A SANDER W/LOCK-ON
606501   606501 LEFT WORK REST
606528001   606528001 FIELD-120 K-TBO
606529002   606529002 FIELD-120 K *-TBO
6066-6   6066-6 7/9" 6000 15A SANDER W/LOCK-ON
606604   606604 PHILLIPS SCREW M5 X 122mm
606702   606702 END CAP
606801   606801 LAMP SHADE
606854001   606854001 Use 990133001
606901   606901 MOTOR HOUSING
606915003   606915003 FIELD-120 K *TBO*
607   607

Page: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443